Політика

Обама, Клінтон і Байден публічно виступили проти Трампа – безпрецедентний випадок в історії США

1 хв читання

Впродовж останніх двох тижнів одразу троє колишніх президентів США – Барак Обама, Білл Клінтон і Джо Байден – публічно розкритикували чинного главу держави Дональда Трампа. Як зазначає The Washington Post, така ситуація є безпрецедентною для американської політики, де існує традиція утримуватись від подібних заяв.

Хоча жоден із колишніх президентів прямо не називав Трампа, їхні виступи містили недвозначні меседжі на його адресу. Єдиним живим колишнім президентом, який не висловлювався з цього приводу, залишається Джордж Буш-молодший, хоча він не приховує свого критичного ставлення до Трампа.

Критика, за якою стоять імена

3 квітня Обама, виступаючи в коледжі Гамільтона (штат Нью-Йорк), засудив спроби чинної адміністрації впливати на освітні інституції. Він закликав тих, хто має ресурси, дати відсіч:

«Усі ми повинні це виправити. Це не станеться, тому що хтось прийде і врятує вас», – наголосив Обама.

15 квітня Джо Байден заявив про згубний вплив нинішньої адміністрації на соціальні гарантії. Зокрема, він розкритикував політику Ілона Маска, назвавши її «руйнівною»:

«Менш ніж за 100 днів ця адміністрація завдала стільки шкоди і руйнувань», – заявив Байден.

Білл Клінтон у своєму виступі 13 квітня зупинився на проблемі агресивної політичної риторики:

«Коли в житті домінує бажання домінувати над опонентами, ми ризикуємо втратити 250-річну історію поступу до досконалого суспільства», – сказав він.

Порушення негласних політичних норм

Історики вказують, що колишні президенти США рідко критикують своїх наступників, особливо на початку їхнього терміну. Тімоті Нафталі з Колумбійського університету назвав це «історичним зламом»:

«Зазвичай чинному президенту дають щонайменше 100 днів, щоб вивчити правила гри. Але вже зараз попередні президенти бачать загрозливі контури майбутнього».

Критика, на думку експертів, має не лише політичний, а й особистісний характер. Стосунки Трампа з його попередниками були сповнені конфліктів, взаємних образ і публічних нападок.

Зростаюче невдоволення

Паралельно з критикою з боку колишніх лідерів, падає і рейтинг Трампа серед американських виборців. Згідно з опитуванням Economist/YouGov, 53% респондентів не схвалюють його роботу, а Echelon Insights зафіксували 51% негативних оцінок.

Крім того, член Конгресу Ел Грін анонсував намір подати статті імпічменту протягом найближчих 30 днів. А початок квітня ознаменувався масовими протестами по всіх 50 штатах США, а також у Канаді та Мексиці.

Таке об’єднання політичних опонентів у критиці чинного президента — рідкісний феномен, що свідчить про глибоку стурбованість майбутнім американської демократії.

Схожі записи
Політика

Латвія просить ЄС зупинити туристичне візування росіян через зростання загроз

Міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже закликала країни Європейського Союзу призупинити видачу віз громадянам Росії, аргументуючи це безпековими міркуваннями. Про це вона…
Політика

Проросійський кандидат Джорджеску згортає політичну кар'єру після скасування результатів виборів

Келін Джорджеску, відомий у Румунії як проросійський кандидат у президенти, оголосив про припинення своєї політичної діяльності. Про це він повідомив під час…
Політика

Трамп заявив, що Путін "збожеволів", і пригрозив новими санкціями через удари по Україні

Колишній президент США Дональд Трамп різко висловився щодо останніх російських атак на українські міста, назвавши Володимира Путіна “божевільним” і таким, що вбиває…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *