Інститут вивчення війни (ISW) застерігає, що навіть у разі укладення угоди про перемир’я на нинішній лінії фронту, Росія може використати її для перегрупування сил та подальшої агресії проти України.
У своєму звіті аналітики ISW наголошують, що будь-яка домовленість про припинення бойових дій не гарантує завершення війни. Навпаки – тимчасове затишшя може дати Москві змогу накопичити ресурси для реалізації своїх більш масштабних амбіцій, особливо якщо буде знижено рівень західної військової допомоги Україні.
«Нинішня лінія фронту не забезпечує стратегічної глибини для України. Російські війська знаходяться в критичній близькості до важливих міст – лише за 25 км від Запоріжжя і 20 км від Харкова», – йдеться в аналізі.
ISW також зауважує, що Росія посилила використання бронетехніки вздовж усієї лінії фронту. Це може свідчити про довготривалу стратегію захоплення так званого «поясу фортець» у Донецькій області та подальшого просування на південь і схід України.
Експерти припускають, що Кремль може погодитися на часткові поступки – наприклад, не вимагати негайного офіційного визнання повного контролю над окупованими територіями – в обмін на політичні або стратегічні вигоди. Серед таких можливих поступок називають «зміну українського уряду на проросійський» або «значне скорочення чисельності ЗСУ».
Нагадаємо, раніше Президент Володимир Зеленський заявляв про готовність України до діалогу задля припинення вогню, якщо перемир’я включатиме заборону на удари по цивільних об’єктах.